Serdecznie zapraszamy do Galerii Minerałów i Skamieniałości w św. KatarzynieE-TOUR.PL 


 

MAGIA KAMIENI

Zwiedzający muzeum często nie mogą uwierzyć, że regularne formy kryształów, które oglądają, są dziełem natury. Są zachwyceni są także czystością i mnogością barw.


Kryształ ametystu, Brazylia
 
Chryzokola z malachitem, Kongo

Nie dziwmy się więc, że przed setkami  czy tysiącami lat istnienie takich kryształów wiązano z magią, a poszczególnym kamieniom przypisywano znaczenie magiczne.
 

 Szmaragd (zielony beryl), Kolumbia

 

W dzisiejszych czasach kiedy obserwujemy masowy powrót do natury, coraz więcej z nas nosi naturalne kamienie. Nie tylko dla tego, że są piękne, ale ponieważ wierzymy, że przyniosą nam szczęście lub lepsze zdrowie. Najlepiej jeśli taki talizman każdy wybierze sobie sam, bo intuicyjnie czuje, że to właśnie ten kamień. Jeżeli jednak nie możemy się zdecydować lub wybieramy prezent dla drugiej osoby, to warto skorzystać z naszych tabel. Zostały opracowane w oparciu o wieloletnie studiowanie literatury z tej dziedziny oraz własne doświadczenia i sugestie zainteresowanych osób.

© 2007-2011 Galeria Tajemnice Klejnotów

Licznik odwiedzin: 353311


[2] PHP Startup: Suhosin Extension does not officially support PHP 5.2 and below anymore, because it is discontinued. Use it at your own risk.

Wystąpił błąd, linia [0], plik: [Unknown]
$stacktrace (array)
type 2
message PHP Startup: Suhosin Extension does not officially support PHP 5.2 and below anymore, because it is discontinued. Use it at your own risk.
file Unknown
line 0